
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1 mm |
Stock: 87
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05318
Ext.Price$0.05318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05318 | $0.05318 |
| 10 | $0.05260 | $0.52600 |
| 50 | $0.05203 | $2.60150 |
| 100 | $0.05157 | $5.15700 |
| 500 | $0.05112 | $25.56000 |
